KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13014476
*
nr 1301 4476
Ture Dahlö
(1895-1970), Sverige
Oljemålning, Landskap med hus. Signerad. Olja på duk, 50x60 cm
Ture Dahlö, född 1895, död 1970, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2020
kl 20:57:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/1 09:28:42
1
100 kr
20/1 16:33:07
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskap med hus landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ture dahlö
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:32
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:55
*
Ture Dahlö
Ture Dahlö, född 1895, död 1970, svensk målare och grafiker.
nr 1301 4476
Ture Dahlö
(1895-1970), Sverige
Oljemålning, Landskap med hus. Signerad. Olja på duk, 50x60 cm
Ture Dahlö, född 1895, död 1970, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/1 09:28:42 | 1 | 100 kr |
20/1 16:33:07 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskap med hus landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ture dahlö
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:32 -
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:55